Rašyti nuostabiai – tai ir nuostabiai mąstyti, ir nuostabiai jausti, ir nuostabiai išreikšti, tai yra turėti ir protą, ir sielą, ir skonį
//Žoržas Biufonas
Rekvizitai Viešoji įstaiga Mokslo ir technologijų populiarinimo centras Adresas: Studentų g. 65 – 513, LT-51369 Kaunas Įmonės kodas: 302318321
PVM mokėtojo kodas: LT100005808511
A/s. Nr.: LT 45 7044 0600 0688 8034
Bankas: AB SEB bankas

Kontaktai Rašykite mums: info@mtpc.lt

Tekstų rašymas | Tekstų rašymo paslaugos: užsakymo techninės sąlygos

Jeigu Jus domina tekstų rašymo paslaugos, bus įdomu ir naudinga susipažinti iš arčiau, kaip vyksta pats tekstų rašymas – tai nėra sudėtinga procedūra, bet turi tam tikrų aspektų, kuriuos naudinga žinoti ir klientams. Tuo labiau, jog tekstų rašymas ir klientai yra neatsiejamos dedamosios tarpusavyje.

Pirmiausia su klientu suderinama techninė užduotis, be kurios tekstų rašymas yra neįmanomas. Techninėje užduotyje turi būti numatyta:

  1. teksto tipas, pavyzdžiui: pranešimas spaudai, užsakomasis straipsnis, produktų ir paslaugų pristatymas, apžvalgos, produktų ir paslaugų naujienos, ES projektų viešinimas ir t.t.
  2. Tema ir pageidaujama tekste paminėti informacija. Tekstų rašytojas turi žinoti, į ką reikia sutelkti dėmesį – kas turi būti paminėta straipsnyje, kokios yra svarbiausios paslaugos ar produkto savybės, apie kurias turi sužinoti skaitytojai. Tai ypač svarbu jei kuriamas informacinis turinys svetainei. Kuo detaliau išvardinami pageidavimai, tuo mažiau kyla problemų teksto rašymo metu.
  3. Pirminės informacijos šaltiniai – kartais pirminę informaciją pateikia patys klientai, o kartais ją reikia surasti mūsų autoriams. Iš esmės tinkami visi variantai, tačiau jie nemažai nulemia, kiek kainuos užsakytų tekstų rašymas. Kuo lengviau surasti pirminę informacija, kuo mažiau reikia jos analizės ir korekcijų, tuo pigiau kainuos galutinių tekstų rašymas.
  4. Pageidaujama apimtis. Kiekvienas straipsnių tipas jau turi tam tikras orientacines tekstų apimtis, pavyzdžiui, produktų ir paslaugų naujienos paprastai bus trumpesnės už apžvalgas ar užsakomuosius straipsnius, tačiau šios apimtys gali keistis gana plačiose ribose ir neišvengiamai reikia suderinimo su klientu. Paprastai teksto apimtis skaičiuojama simboliais arba žodžiais. Mūsų teikiamos tekstų rašymo paslaugos apima daugybę skirtingų teksto rūšių ir kad būtų mažiau painiavos, mes tekstų apimtis skaičiuojame žodžiais. Pavyzdžiui, mokslo ir technologijų naujienos gali būti 400-500 žodžių apimties, užsakomieji straipsniai– 600-1000 žodžių apimties.
  5. Pageidaujamas terminas. Tekstų rašymas yra kūrybinis procesas ir nurodyti tikslų laiką, per kiek tekstas turi būti pabaigtas, yra gana sudėtinga. Paprastai užduočiai duodama 1-5 darbo dienos priklausomai nuo straipsnio tipo. Žinoma, dažnai būna taip, kad užsakymų yra tiek daug, kad jie rikiuojasi į eilę. Tuomet visi nauji pageidavimai bus atliekami tik padarius esamus užsakymus. Nebent pageidaujamas skubus tekstų rašymas, tačiau tai gerokai padidina kainą, mat sujaukia nustatytą eilę ir darbotvarkę, o autoriams tenka padirbėti viršvalandžius.

Kuomet techninės sąlygos yra suderinamos, prasideda tikrasis straipsnių rašymas. Jo metu įsigilinama į visus pageidavimus, apžvelgiama pirminė informacija ir parengiamas juodraštinis straipsnio pavyzdys. Jis pateikiamas peržiūrėti klientui ir pagal gautas pastabas, jei tokių yra, vyksta tolesnis straipsnio rašymas – atliekami pataisymai, paskutinės korekcijos ir paruošiama galutinė straipsnio versija, kuri vėl persiunčiama klientui.

Galutinis tekstas gali būti paliekamas kliento nuožiūrai, gali būti išsiuntinėjamas žiniasklaidos priemonių redakcijoms (kaip  tipiniai pranešimai spaudai) – tai priklauso nuo konkretaus susitarimo.